Побічні ефекти кратому, які ви можете знати

Побічні ефекти кратому

В Інтернеті є безліч статей, які розповідають про переваги Кратома, але, як і всі природні рослинні препарати і навіть ліки, що відпускаються за рецептом, Кратом також має потенційні побічні ефекти, які можуть виникати за рідкісних обставин. У цій статті ми обговорюємо кілька побічних ефектів Кратома, які ви можете знати, перш ніж розпочати свою особисту оздоровчу подорож. Ми також висвітлюємо деякі побічні ефекти, спричинені розвитком толерантності до кратома.

Оскільки популярність кратома в Україні продовжує стрімко зростати, люди надихаються дізнатися більше про цю дивовижну рослину. На жаль, через гостру нестачу фінансування та правову нестабільність, наукові дослідження кратома зараз вкрай обмежені. Більшість того, що ми дійсно знаємо про Кратом, походить безпосередньо з досвіду користувачів.

Переважна більшість співробітників kratom.in.ua використовує Kratom протягом декількох років – він надзвичайно змінив наше життя, і ми пишаємося тим, що можемо поділитися своїм досвідом зі спільнотою.

В Інтернеті є безліч статей, які розповідають про переваги Кратома, але, як і всі природні рослинні препарати і навіть ліки, що відпускаються за рецептом, Кратом також має потенційні побічні ефекти, які можуть виникати за рідкісних обставин. У цій статті ми обговоримо кілька побічних ефектів Кратома, які ви можете знати, перш ніж розпочати свою особисту оздоровчу подорож. Ми також розглянемо деякі побічні ефекти, спричинені розвитком толерантності до кратома.

Зверніть увагу: Всі наші поради щодо Кратома походять з особистого досвіду і НЕ призначені для медичної консультації. Організм кожного обробляє Кратом по-різному. Поради та підказки, які працюють для нас, можуть не працювати так само для вас.

Будьте терплячі до себе і не соромтеся звертатися до нас, якщо у вас виникнуть запитання.

Що таке Кратом?

Кратом (Mitragyna Speciosa) – це тропічне дерево, споріднене з кавовою рослиною.

Він росте в країнах Південної Азії, таких як Індонезія, Балі та Малайзія. Відомо, що ця особлива рослина виробляє понад 40 природних алкалоїдів, які мають неймовірні переваги для розуму та тіла після споживання. Переваги різняться між різними штамами. Відомо, що деякі штами кратома забезпечують енергію, мотивацію та розумову концентрацію, тоді як інші забезпечують розслаблення, полегшення дискомфорту та спокійний сон.

Швидкості Кратома допомагають класифікувати штами на основі їх загального резонансу та впливу на спектр між енергією та релаксацією.

 • Швидкісний Кратом = енергія, мотивація та продуктивність
 • Кратом помірної швидкості = баланс між енергією та розслабленням
 • Повільна швидкість кратома = розслаблення, полегшення дискомфорту та спокійний сон

У Південно-Східній Азії є люди, які століттями використовують кратом як рослинний засіб. В основному він використовується, щоб допомогти їм розслабитися після довгого дня важкої фізичної праці. Раніше вони вживали його, жуючи сире, свіже листя кратома або заварюючи чай з кратома. В Україні найчастіше зустрічається у вигляді порошку і аналогічно вживається у вигляді напою, схожого на чай. Ви також можете знайти Кратом, доступний у капсулах та екстрактах.

Які побічні ефекти Кратома?

Побічні ефекти, що виникають при використанні Кратома, зазвичай викликані поєднанням таких факторів, як: розмір порції, профіль алкалоїдів штаму, толерантність до Кратома та ваша особиста хімія організму.

Побічні ефекти Кратома (викликані занадто великою порцією):

 • Нудота
 • Блювота
 • Дратівливість
 • Сухість у роті або зневоднення (пийте воду!)
 • Запор
 • Легке оніміння язика
 • Підвищена толерантність до кратома (див. Нижче)

Побічні ефекти кратома підвищеної толерантності:

 • Зниження ефектів при звичайному розмірі порції
 • Часті відчуття “Це насправді більше не працює”
 • Доводиться приймати все більшу порцію, щоб відчути будь-які ефекти взагалі

Якщо ви хочете отримати більше інформації про те, як запобігти або зменшити толерантність до кратома та зберегти низькі розміри порцій – у нас є ціла стаття, присвячена толерантності до кратома, написана нашими внутрішніми експертами.

Як довго тривають побічні ефекти Кратома?

Більшість побічних ефектів Кратома є тимчасовими і пройдуть через пару годин.

У більшості випадків вони викликані прийомом більшого розміру порції, ніж ви звикли. Однак ви також можете відчути побічні ефекти при першій спробі нового штаму з більш високим вмістом алкалоїдів.

Якщо ви хочете уникнути відчуття гидоти, намагайтеся тримати розмір порції низьким і завжди просувайтесь вгору невеликими кроками. Кратом – це не “більше – це краще”.

Новим користувачам слід починати з ½ – 1 чайної ложки порошку кратома вперше. Якщо ефекти не очевидні, зачекайте близько 2 годин і спробуйте ще раз із трохи більшою порцією. Найкраще просуватися вгору з кроком в ½ грама. Пам’ятайте, що потрібно запастися терпінням. Пошук ідеального розміру порції для деяких може бути процесом проб і помилок. Не хвилюйтеся! Врешті-решт це того варте.

У рідкісних випадках, коли у вас виникають будь-які незвичні побічні ефекти від Кратома, слід негайно припинити його використання та звернутися за професійною медичною допомогою.

Чи безпечний Kratom?

Хоча наукові дослідження обмежені, більшість даних свідчать про те, що Кратом, як правило, безпечний для споживання. Зрештою, уродженці Південно-Східної Азії успішно використовують кратом протягом багатьох поколінь. Тим не менш, побічні реакції можуть виникнути від прийому великих розмірів порцій одночасно. Дотримуйтесь рекомендованих розмірів порцій для досягнення найкращих результатів. Сподіваємось, вчені зможуть розповісти нам більше про Кратом та довгострокові наслідки його впливу на організм у найближчі роки.

На даний момент Kratom не регулюється в Україні та є цілком легальним, тому існує не так багато правил, які захищають споживачів від тіньових продавців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *