Кратом для психічного здоров’я : тривога і депресія

Кратом для психічного здоров'я : тривога і депресія

Вживання кратома зростає по всій Україні. Однією з нових тенденцій є нові користувачі, які сподіваються використовувати кратом для лікування депресії, тривоги та інших аспектів свого психічного здоров’я.

Але чи є кратом хорошим варіантом для самостійного управління депресією та тривогою? У цьому блозі ми розглядаємо всі наявні докази, щоб визначити, чи є ця нова програма такою, якою вона є.

Коротше кажучи: хоча жодних досліджень на людях щодо кратома та лікування психічного здоров’я не проводилось, наявні дослідження на тваринах та анекдотичні дані дають надію на позитивні результати психічного здоров’я.

Ось що дослідження має сказати про кратом при депресії, тривозі та психічному здоров’ї.

Найважливіший розділ цієї статті

Депресія і тривога – це проблеми психічного здоров’я з серйозними і навіть небезпечними для життя наслідками. Коли мова йде про Ваше психічне здоров’я, не існує простих рішень, і лікування завжди повинно проводитися відповідно до найкращих наукових досягнень і під професійним наглядом.

Незалежно від будь-якого потенціалу кратома для зменшення тяжкості проблем психічного здоров’я, таких як депресія та тривога, неперевірені методи лікування, такі як кратом, ніколи не повинні бути вашою основною стратегією лікування, і їх ніколи не слід проводити без консультації з фахівцем з психічного здоров’я.

Ніщо в цій статті не слід розглядати як схвалення використання кратома при депресії незалежно від професійної консультації. Якщо ви зацікавлені в спробі самолікування депресії, тривоги або інших проблем психічного здоров’я, ми закликаємо вас обговорити своє рішення з ліцензованим терапевтом, психіатром або іншим фахівцем з питань психічного здоров’я.

Анекдотичні розповіді показують деякі програми для психічного здоров’я

Все більше користувачів кратома повідомляють про прийом кратома від депресії та тривоги. 

Згідно з такими рахунками, кратом може принести користь психічному здоров’ю:

  • Зменшення стресу від роботи або інших рутинних дій.
  • Забезпечення тимчасової енергії та ентузіазму.
  • Поліпшення мотивації та драйву.
  • Поліпшення загального настрою.

Офіційні опитування підтверджують це використання. Наприклад, в онлайн-опитуванні 2016 року, проведеному серед 8 049 поточних користувачів кратома, 58% повідомили про використання для самолікування психічних або емоційних розладів. Аналогічне онлайн-опитування було проведено у 2019 році, в якому взяли участь 3024 споживачі кратома, 66,4% з яких повідомили про тривогу або депресію як про одну з причин вживання кратома.

З огляду на те, що кратом може надавати енергійний, навіть ейфоричний ефект, цілком логічно, що певні штами та дози можуть забезпечити таке тимчасове полегшення. Але чи підтримують дослідження таке використання кратома для психічного здоров’я?

Кратом і психічне здоров’я: Що говорять дослідження

Важливо зазначити, що було проведено дуже мало досліджень щодо впливу кратома на психічне здоров’я. На момент написання статті було проведено практично нульові дослідження на людях, але було проведено кілька досліджень на тваринах.

Дослідження на тваринах показують перспективні програми

Найбільш стислим оглядом таких досліджень на тваринах був огляд літератури, опублікований у “Фокусі”: Медицина та фармакологія на основі рослин у 2020 році. Автори дійшли висновку, що кратом, і особливо його первинний алкалоїд мітрагінін, “демонструє багатообіцяючі перспективи для можливого майбутнього використання кратома як антидепресанту та антипсихотика”.

Крім того, у звіті зроблено висновок: “Через спорідненість мітрагініну до дофамінових і серотонінових рецепторів ця сполука демонструє значні перспективи як провідний препарат або засіб для лікування психічних розладів”.

Випадок вживання кратома людиною

Хоча офіційних досліджень на людях щодо кратома для психічного здоров’я не проводилось, у 2021 році було опубліковано звіт про випадок.

Звіт про випадок був зосереджений на одному користувачі кратома, який історично використовував кратом для самостійного управління симптомами депресії та тривоги. Користувач повідомив про успіх цього лікування.

Згідно з повідомленням про випадок, пацієнт приймав кратом протягом семи років, використовуючи кратом 3-4 рази на день, що “ефективно працювало в якості самоконтролю його депресії без ескалації дозування”.

Однак, як повідомляється, лікування кратомом перестало працювати після значного збільшення стресу, пов’язаного з початком пандемії COVID-19, що змусило пацієнта звернутися за традиційним лікуванням депресії та тривоги.

Тематичне дослідження завершується дещо половинчастим схваленням кратома. Автори пишуть, що “Цей звіт може додати доказів довгострокової інструменталізації кратома для самоконтролю великої депресії та загального тривожного розладу … Це також свідчить про межі інструменталізації наркотиків при зміні умов навколишнього середовища, наприклад, під час підвищеного психологічного стресу під час пандемії COVID-19”.

Коротше кажучи, кратом демонструє потенціал як метод лікування депресії та тривоги, але цей потенціал, як видається, обмежений за ефективністю, і, безсумнівно, необхідні подальші дослідження.

Кратом для психічного здоров’я, на закінчення

Все більше користувачів повідомляють про прийом кратома для психічного здоров’я, і особливо для лікування симптомів депресії та тривоги.

Згідно з анекдотичними повідомленнями, таке використання може запропонувати значне полегшення від депресії та тривоги.

На жаль, однак, існує дуже мало досліджень щодо кратома та психічного здоров’я.

Були проведені обмежені дослідження на тваринах, які дійсно показують деякий обмежений потенціал кратома як інструменту психічного здоров’я. Однак досліджень на людях практично не проводилось.

Ваше психічне здоров’я занадто важливе, щоб довіряти неперевіреним варіантам лікування, таким як кратом. Ви абсолютно не повинні покладатися на кратом як на основний метод лікування, і вам слід проконсультуватися з фахівцем з психічного здоров’я, перш ніж зробити його частиною своєї схеми лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *